BUX 139000.98 1,0 %
OTP 44590 1,39 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eljön végre a mobilmarketing-boom?

2009. április 27. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A mobilmarketing népszerűsége soha nem látott szintre ugrott 2008-ban mind a hirdetők, mind a fogyasztók körében. A hirdetők 648 millió dollárt költöttek mobilmarketingre tavaly az Egyesült Államokban, a TNS Global szerint pedig idén januárban a világ digitális üzeneteinek 74 százalékát mobilon keresztül továbbították.
A mobilmarketingben az okos telefonok bevezetése jelentette a fordulópontot, ezen belül is kiemelkedett az Apple 2007-ben piacra dobott iPhone-ja - véli az eMarketer amerikai szakmai weboldal. A 3G-s telefonok kifejlesztése nagyobb sebességet, wifi-kapcsolat használatát és az internetes böngészés elterjedését hozta magával. Persze mindez kevés volna a sikerhez, ha a nagy amerikai mobilszolgáltatók (AT&T, Verizon Wireless, Sprint) nem kezelték volna megfelelően a helyzetet. Ám azok képesek voltak biztosítani a technikai feltételeket a 3G-technológiához és a szélessávhoz, ezzel közelítve a mobilok használatát az internet lehetőségeihez. Ugyancsak a portálon olvasható jelentés szerint az árak is komoly húzóerőt jelentenek a mobilmédiának, hiszen ma már szinte korlátlan adatforgalom érhető el megfizethető áron, ami a mobiltartalom-fogyasztás nagyarányú növekedését eredményezi.
Az eMarketer előrejelzései szerint a mobilreklámköltések növekedése nem áll meg. Tavaly 648 millió dollárt költöttek el a hirdetők, ami 35 százalékos növekedés az egy évvel korábbihoz képest. Bár a szakportál becslése szerint a 2009-es év alulmúlja ezt és csupán 17 százalékos lesz a bővülés, de a következő négy évben folyamatosan meghaladja majd a 30 százalékot és 2013-ra akár a 3,33 milliárd dollárt is elérheti a mobilmarketing-költések összege.
A TNS Global a mobiltelefonok szerepének növekedésére hívta fel a figyelmet a digitális üzenetek területén. A cég szerint a világ digitális üzeneteinek 74 százalékát mobilon keresztül továbbították 2009 januárjában, ami 15 százalékos növekedést jelent az egy évvel korábbihoz képest. A trend leglátványosabban a fejlődő piacokon érvényesül, itt 10-ből 9 üzenetet mobiltelefonon keresztül továbbítottak. Japánban ma már százból negyven e-mailt mobiltelefonról küldenek és Észak-Amerikában a mobilról e-mailezők közel 70 százaléka naponta használja a szolgáltatást.

Szerényi Szabolcs
Szerényi Szabolcs

Ez is érdekelhet