BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma indul az ötvenmilliós Deák-reklámkampány

2003. szeptember 30. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kulturális tárca Deák Ferenc születése 200. évfordulója alkalmából októberben ötvenmillió forint értékű reklámkampányt indít - jelentette be Hiller István miniszter. A Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma (NKÖM) az oktatási tárcával közösen számos rendezvényt szervez és támogat egész évben, összesen mintegy 200 millió forint értékben. A ma induló kampány keretében 470 óriásplakát, 460 hídzászló, 400 city-light, két épületháló a Hungária és a Kerepesi út sarkán, valamint tévé-, rádió- és metróreklámok hirdetik a haza bölcse évfordulóját. A kampányt az NKÖM nemzeti évfordulók titkársága szervezi, médiaügynökséget nem vontak be, mivel elég szűk keret állt a tárca rendelkezésre - tudta meg lapunk András Anikó PR-referenstől.
A kreatív anyag összeállításához a tárca grafikusművészek segítségét kérte, a meghívásos pályázaton öt munka közül választottak. Az óriásplakátok országszerte szétszórtan lesznek találhatók, az épületháló egy felújítás alatt lévő lakóház oldalán látható, a hídzászlók az Erzsébet hídon, a Lánchídon, a Szabadság hídon és a Margit hídon lengenek majd egészen október 31-éig. A történelmi személyiséget ábrázoló hirdetésekben a „Jobban szeretem hazámat, mint gyűlölöm ellenségeimet” Deák-idézet is szerepel. Az elektronikus médiában a hirdetések - a tavalyi Kossuth-évhez hasonlóan - társadalmi célú reklámként szerepelnek, a sugárzáshoz még 80 százalékos kedvezményt is kapott az NKÖM a csatornáktól.
A reklámfeladatokhoz hasonlóan a központi rendezvény szervezésére sem bonyolított le közbeszerzést a tárca, ezt a tulajdonában lévő Hungarofest Kht.-ra bízta. Deák Ferenc születésének napján, október 15-én emlékkoncertet adnak a Nemzeti Filharmonikusok a Zeneakadémián, melyet az M2 élőben közvetít. Itt a három legfőbb közjogi méltóság és az oktatási, valamint az igazságügyi tárca vezetői mellett jelen lesz Kosáry Domokos, a Deák-emlékbizottság elnöke és Gerő András, a Deák-emlékév biztosa is. Ekkor osztják ki a fiatal kutatók és oktatók számára a Deák-ösztöndíjakat is. Várhatóan 10 pályázó tíz hónapig havonta 160 ezer forintban részesül, az ösztöndíj így összesen 16 millió forintba kerül. Emellett számos kiadvány megjelentetését és rendezvények szervezését támogatja országszerte a két minisztérium. Legfeljebb 400 ezer forintért pályázhatnak október 3-áig az önkormányzatok, a köz- és felsőoktatási intézmények, a társadalmi szervezetek, az alapítványok és közhasznú társaságok rendezvényszervezésre, erre a keret összesen 20 millió forint. Ezen túlmenően az NKÖM a söjtöri és kehidakustányi Deák-kúriák felújítását támogatta az idén 123 millió forinttal.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet