BUX 138926.56 0,95 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ebben az évben médiapartnereket váltott a Sziget

A most zajló Sziget fesztivál mögött álló Sziget Kft. a korábbi évekhez képest idén a tévés megjelenésben az RTL Klubot a tv2-re, az online hírközlésben pedig az Index.hu Rt.-t a Sziget.hu Rt.-re cserélte le. Az idén négy rendezvényt szervező kft. mérlegében nincsenek tartalékok, így a nullszaldó főképp néhány nap időjárásától függ. Ennek ellenére a tulajdonosok - a függetlenség elvesztésétől tartva - nem szándékoznak eladni a részesedésükből.

2001. augusztus 6. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Idén 400 millió forint feletti készpénzes szponzori árbevételre számít a Pepsi Sziget fesztiválból a rendezvény mögött álló Sziget Kulturális Szervezőiroda Kft. Ennek mintegy 30 százalékát a névadó Fővárosi Ásványvíz- és Üdítőipari Rt. jegyzi. Az Ifjúsági és Sportminisztérium (ISM) 38 milliós támogatásának egy részét az ISM-stand felállítására fordították, a Pannon GSM és a Siemens egy-egy régóta bejáratott színpadhoz adta a nevét, a többi nagy szponzor a támogatáson felül állta saját helyszínének költségeit. A szervezők a jegyekből 400 millió forint feletti árbevételre számítanak: 17 ezer heti- és 100 ezernél több napijegy eladását várják. Ezenfelül 10 ezres nagyságrendben kaptak ingyen hetijegyeket a dolgozók. A 350 ezres „összlétszámban” egy hetijegyvásárló hétnek számít.
A cég mind a televíziós, mind az internetes megjelenésben váltott: az RTL Klub helyett idén a tv2-n jelennek meg, online-tartalomszolgáltatójuk pedig a kft. résztulajdonában lévő Sziget.hu Rt. A tévéváltás nem függ össze azzal, hogy a Sziget.hu Rt.-beli tulajdonostársukat, az Interaktív Média Kft.-t a tv2 munkatársai alapították - véli Takács Gábor, a Sziget Kft. ügyvezető igazgatója. A tv2 jobb ajánlatot adott, igaz, az RTL Klubtól ezúttal nem is kértek - indokolta a lépést Takács. Az Index.hu nem vállalta a megjelenéssel járó anyagi terheket; a tartalomszolgáltató a jövőben a Sziget.hu Rt. lesz.
Az ügyvezető szerint annak ellenére, hogy más tévéken is fut a reklámjuk, egy nagy televízió elég a fiatalok eléréséhez. A mozikon kívül minden médiaágban, így a Danubius Rádióban, az Est-lapokban, a JMG Kiadó Kft. magazinjaiban, illetve a Multireklám és a Mahir Kft. utcai plakátjain is hirdetnek.
Ez évben a kft. árbevételi terve 1,1 milliárd forint, amelyben 900 milliót képvisel a Sziget Fesztivál, 100-100 milliót a Budapest Parádé és a Sportsziget, 35-öt pedig a Buena Vista Social Club-koncert. Az árbevételben 40 millió forint csak „átfolyik”: ezt tavalytól eltérően idén a Pepsi nem közvetlenül, hanem a kft.-n keresztül fizeti ki a fő televíziós partnernek. Az adón a nagy médiavásárlók árkedvezményén túl - amely egyes hírek szerint a listaár 50 százaléka körül van - további 30 százalékos diszkontot kaptak - fejtette ki az ügyvezető. A tv2-n kívül más orgánumokkal barterben állapodtak meg, a tv2 szigeti megjelenését pedig 60 millió forint értékűnek tudták be. A NAPI Gazdaság kérdésére Takács kijelentette, hogy a szponzorok nem törődnek a Sziget körüli politikai vitákkal. Mivel a Sziget Kft. a „piaci árra” növelte szponzori tarifáit, a Coca-Cola idén nem lesz a Budapest Parádé fő márkája a Fantával; ott a legnagyobb részt a Pannon GSM, a Nokia és a tv2 képviseli majd.
A 3 millió forint törzstőkéjű kft. 50-50 százalékban Gerendai Károly és Müller Péter Sziámi tulajdona. Kezdetben nagy veszteséggel működtek, amelyet lassan lefaragtak; idén a rendezvény nullszaldóra, a cég pedig 10 millió forint eredményre számít. Az ügyvezető szerint nincsenek tartalékok a mérlegben. Bár az eredmény nagyban időjárásfüggő, mégsem szeretnének külső tőkét bevonni vagy részesedést értékesíteni, mert az véleményük szerint a függetlenség elvesztésével járna.
M. I.

Marnitz István
Marnitz István
Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet