Új néven működik tovább a Magyarországi Reklámügynökségek Szövetsége (MaRS). A szervezet ezentúl Magyarországi Kommunikációs Ügynökségek Szövetsége megnevezéssel tevékenykedik tovább - erről döntött a szövetség közgyűlése. (NAPI Gazdaság, 2001. július 12., 7. oldal)
A lépés nem jelent drasztikus váltást, ugyanis a szervezet a jövőben is megtartja fő profilját, tevékenységi körét és szigorú belépési kritériumrendszerét.
Az átalakulás fő oka, hogy a kommunikációs piac kiszélesedett, a szövetség pedig nyitni szeretne az új szereplők - elsősorban a nem hagyományos területeken tevékenykedő, úgynevezett vonal alatti (below-the-line) cégek - felé is. Az utóbbi években ugyanis a reklámterületen egyre nagyobb számban működnek az új típusú szegmensekre, így a PR-ra, a direktmarketingre, az eseménymarketingre, a szponzorációra, a promócióra, illetve az internetes kommunikációra specializálódott ügynökségek.
A mostani lépéssel a szövetség struktúrája a piac és a szereplők elvárásaihoz igazodik. A várhatóan létszámában is növekvő tagság pedig a jelenleginél nagyobb súlyt kölcsönöz a szervezetnek - véli Serényi János elnök. Ebből pedig a szakma egésze profitálhat.
A változtatás nem szokatlan, az európai szervezet is hasonló névváltoztatáson ment át a múlt évben. A 41 éve működő Európai Reklámügynökségek Szövetsége (EAAA) az átkeresztelés óta Európai Kommunikációs Ügynökségek Szövetsége néven működik.
(NAPI)
