BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az egyházak kommunikációja a nem vallásosakat is megcélozza

A népszámlálással párhuzamosan a magyarországi nagyegyházak kommunikációs programokba kezdtek, és kampányaikkal az egyházon kívüliekhez is fordulnak. A református és az evangélikus egyház néhány milliós reklámköltésről számolt be.

2001. február 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A népszámlálás nem hagyta érintetlenül a magyarországi nagyobb egyházak kommunikációját sem, ennek kapcsán közülük több is tájékoztató-népszerűsítő programot indított. A négy történelmi egyház egyaránt szórólapokat juttatott el híveihez és az érdeklődőkhöz.
A katolikus egyház a népszámláláson is túlmutató nagyszabású kommunikációs programba kezdett, amelynek célja a társadalommal való intenzívebb kapcsolat kialakítása és az egyház munkájának megismertetése az egyházon kívüliekkel - mondta lapunknak Veres András püspök. A kommunikációs programhoz kapcsolódó kreatív tevékenységet az egyház munkatársai végezték, a lebonyolítással pedig a Thurzó & Valkó Kft.-t bízták meg. Az egyház a programhoz döntő részben saját forrásait és eszközeit használta. A püspök nem számszerűsítette a költségeket.
A katolikus egyház a személyi jövedelemadó felajánlható 1 százalékával kapcsolatban idén nem tervez jelentős népszerűsítő tevékenységet, csupán a korábban megszokott módon - szórólapokkal és kisebb újsághirdetésekkel - buzdít a felajánlásra. Emellett a folyamatos jelenlét jegyében már hosszabb ideje működik a katolikus egyház honlapja. A site fejlesztése folyamatos, ez nagyobbrészt az egyház tagjainak munkája - hangsúlyozta Veres András.
A reformátusoknál az egyházmegyék önállóan végezték a népszámlálással kapcsolatos tevékenységet. Az egyháznak fizetett hirdetései nem voltak, a szórólapokon kívül csupán a rendelkezésre álló saját lapokban és műsorokban hirdetett - mondta lapunknak Pápai Szabó György, a Dunamelléki Református Egyházkerület szóvivője. A református egyház Budapesten minden lakásba eljuttatta szórólapját - ez körülbelül 800 ezer példányt jelent. Az egyház médiára fordított költsége általában körülbelül 10 millió forint, ám idén - döntően a népszámlálás miatt - ennél jóval nagyobb büdzséből gazdálkodnak. Külön honlappal rendelkezik a budapesti székhelyű dunamelléki egyházkerület - mondta Pápai Szabó. Az internetes jelenlét zászlóshajója a reformatus.hu site, amelynek fenntartására évente mintegy félmillió forintot áldoz az egyház - tudtuk meg Csoma Áron lelkésztől.
Az evangélikus egyház szintén nem tervezett nagyobb kommunikációs kampányt, bár rádió- és újsághirdetéseik is voltak. Az egyház reklámköltése milliós nagyságrendű - mondta Haffenscher Károly, a Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Irodájának igazgatója. Az evangélikus honlap fejlesztése már elkezdődött, a rendszer jelenleg tesztelési fázisban van. A jövőben bővül az elektronikus könyvtár, s az egyházközségek is gazdagítják a honlapot. Az evangélikus egyház stratégiai fontosságúnak tartja a honlapot: a site az egyháztagok tájékoztatása mellett missziós tevékenységet is végez.
A Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) a népszámlálás kapcsán a felekezeti sajtón és saját intézményein keresztül biztatott a zsidóság megvallására. A többi történelmi egyházhoz képest azonban itt ismert okokból kényesebb a kérdés. Az adó 1 százalékával kapcsolatos népszerűsítést belső hálózaton, felekezeti sajtóban és közéleti lapokon keresztül végzik, eddig körülbelül 3000 szórólapot osztottak szét - mondta lapunknak Hajabács Julianna, a Mazsihisz gazdasági főtanácsosa. Az eddig erre kiadott pénz nem haladja meg a félmillió forintot. A Mazsihisz honlapja, a www.zsidohitkozseg.hu másfél éve működik.
Bendl Vera

Bendl Vera
Bendl Vera

Ez is érdekelhet