Tegnap 146 dollár fölé emelkedve beelőzte a Brent a WTI-t, de ettől még a texasi irányadó olajfajta is csúcsot döntött.
Jelentős emelkedésnek indultak a határidős olajárak, miután az amerikai kormányzat országos kőolaj raktárkészleteinek vártnál tempósabb múlt heti csökkenéséről számolt be szerdán - írja a BBC.
Az európai benchmarknak számító Brent hordónkénti ára 146,69 dolláron tetőzött, miután visszasüllyedt volna 146,08 dolláros szintig, míg a WTI tegnap napközben megközelítve a 146 dolláros szintet végül 145,29 dollár körül állt be.
A Brent egyébként a hét eleje óta mintegy 4 százalékot erősödött és sokan további áremelkedéssel számolnak. A volt Gazprom-vezér, jelenleg orosz államelnök Dmitrij Medvegyev a jövő heti G8-találkozó előtt szólva kifejtette, már látótávolságon belülre került a 150 dolláros hordónkénti árszint.
