BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb olajcsúcs - most a Brent vezet

Az amerikai készletadatok is drágítólag hatottak.

2008. július 4. péntek, 08:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tegnap 146 dollár fölé emelkedve beelőzte a Brent a WTI-t, de ettől még a texasi irányadó olajfajta is csúcsot döntött.

Jelentős emelkedésnek indultak a határidős olajárak, miután az amerikai kormányzat országos kőolaj raktárkészleteinek vártnál tempósabb múlt heti csökkenéséről számolt be szerdán - írja a BBC.

Az európai benchmarknak számító Brent hordónkénti ára 146,69 dolláron tetőzött, miután visszasüllyedt volna 146,08 dolláros szintig, míg a WTI tegnap napközben megközelítve a 146 dolláros szintet végül 145,29 dollár körül állt be.

A Brent egyébként a hét eleje óta mintegy 4 százalékot erősödött és sokan további áremelkedéssel számolnak. A volt Gazprom-vezér, jelenleg orosz államelnök Dmitrij Medvegyev a jövő heti G8-találkozó előtt szólva kifejtette, már látótávolságon belülre került a 150 dolláros hordónkénti árszint.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet