BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Aukciós csemege lehet az olimpiai relikviákból

Kétszeresen is jól járhat, aki jegyet szerzett valamelyik kiemelt olimpiai eseményre vagy megkaparintott valamilyen relikviát, feltéve, hogy kivárja a megfelelő értékesítési alkalmat.

2012. augusztus 6. hétfő, 07:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nézők sportja a gyűjtés − jelentette ki annak idején Juan Antonio Samaranch, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke, aki tudta, mit beszél, lévén ismert bélyeggyűjtő. Az olimpiák szinte minden gyűjtői körnek különleges vadászterületet jelentenek − kivéve talán épp a komoly műtárgypiaci vevőket −, hiszen a relikviákra szakosodott aukciók tanúsága szerint egy egyszerű belépő is sokat érhet, ha elég régi vagy ha valamilyen sztori fűződik hozzá, netán egy ismert személyiségé volt.

A mostani londoni olimpia megnyitójának 60 ezer jegyére például több mint egymillió igénylés érkezett a Reuters szerint, így azoknak máris ritkaságértékük van − feltéve, hogy nem dobta el az óvatlan néző. Különösen érdemes lehet megőrizni a legdrágább és a legolcsóbb tiketteket − ezek pontosan 2012, illetve 20,12 fontba kerültek. Igazán azok jártak el bölcsen, akik megőrizték azt a borítékot is, amelyben a jegyet kiküldték a szervezők, hiszen egy papírrégiség annál többet ér, minél komplettebb. A bélyeggyűjtők azonban hírek szerint már külön is lecsaptak ezekre a borítékokra, mert egyedi bélyegzővel − Postage paid GB HQ2012 − küldték ki őket a londoni szervezők.

Az igazán értékes olimpiai memorabiliák azért általában nem a papírok közül kerülnek ki: a legtöbbet természetesen az érmek érhetnek a piacon. Egyrészt azért, mert nagyon kevéstől válnak meg a tulajdonosok vagy az örököseik, másrészt azért, mert mindegyiknek megvan a személyes története. Általában kapósak az olimpiai lángot továbbító fáklyák is, amint azt a megnyitó elé időzített Bonhams-aukció is igazolta. A londoni ház 215 tételt vitt kalapács alá július 25-i olimpiai árverésén, köztük több fáklyát is; a kínálatban szerepelt egy ilyen az 1948-as londoni játékokról is, de a legdrágábban az 1976-os innsbrucki téli olimpia egyik fáklyája kelt el, ezért 8750 fontot adott valaki. Az egész aukció legmagasabb árát azonban a húszas-harmincas évek nagy ausztrál evezősének, Bobby Pierce-nek a kollekciója érte el: az olimpiai aranyérmek mellett leveleket, fotókat, plakátokat tartalmazó együttesért 49 250 fontot adott ausztrál vevője.

A mostani rendezők látni valóan nem akarták csak a véletlenre vagy a szerencsére bízni, mi lesz aukciós tétel a londoni relikviák közül. A játékokat szervező LOGOC már létrehozta a saját árverési weboldalát ezek értékesítésére − már lehet például ajánlatokat tenni arra a fáklyára, amelyet David Beckham vitt májusban, amikor a láng megérkezett Görögországból Angliába.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet