Igazi pénzügyi nagyágyút neveztek ki a Bank Hapoalim élére. Izrael legnagyobb bankja, a meghatározó globális jelenléttel is rendelkező Bank Hapoalim elnöke augusztustól Yair Seroussi lesz. Az uruguayi származású bankár a jeruzsálemi Héber Egyetemen szerezte BA diplomáját a közgazdaság és a politikatudomány területén, és az elmúlt években egy sor vezető posztot töltött be - többek közt vezette a Morgan Stanley izraeli irodáját és kinevezéséig Izrael legnagyobb nyugdíjalapjánál, a Mivtachimnál volt a befektetési tanács elnöke.
A gazdasági válság nem rendítette meg a 1921-ben alapított pénzintézetet. A legnagyobb izraeli bank mérlegfőösszege meghaladja a 80 milliárd dollárt, s öt kontinensen mintegy 13 ezer munkatársat foglalkoztat. A banknak Svájcban, Luxemburgban, Jersey szigetén, Uruguayban, Törökországban és Kazahsztánban működnek leánybankjai, Poalim Asset Management néven befektetési alapkezelő céget működtet Londonban, képviseleteket és bankfiókokat tart fenn szerte a világban - például Szingapúrban, Észak-Amerikában, Hongkongban, Dél-Amerika több országában, Nyugat-Európában és Magyarországon is.
A budapesti képviseleti irodát 2004 januárjában nyitották meg, vezetője Radó Ákos, a Magyar Nemzeti Bank egykori ügyvezető igazgatója. A Seoussi jó üzleti lehetőségeket lát a régióban, főleg a privátbanki szolgáltatások területén, ahol a Bank Hapoalim igen erős pozíciókkal rendelkezik a világ minden táján.
