Uniós támogatásból létrehozott ingyenes, a munka világát érintő kérdésekben segítséget nyújtó jogsegélyhálózat kezdte meg működését az ország hét régiójában. A Jogpont-hálózatot munkavállalói és munkaadói érdekképviseletek - az MSZOSZ mellett az ÁFEOSZ, az IPOSZ, a KISOSZ és az OKISZ - konzorciuma működteti 141 helyszínen, az ÚMFT társadalmi megújulás operatív programja keretében elnyert 850 millió forintos támogatásból. Jogi segítségre, tanácsra szoruló munkavállalók és munkáltatók egyaránt megkereshetik a hálózatot. Munkaügyi, munkavédelmi vagy a foglalkoztatással kapcsolatos egyéb szabályok megsértése számos esetben azért fordul elő, mert maguk a foglalkoztatók sincsenek tisztában ezekkel - ez leginkább a kis- és középvállalkozásoknál gyakori probléma. A Jogpont tanácsadóit ezért bárki megkeresheti, akinek munkajogi, tb-jogi, cégjogi problémája, kérdése van. A program ezenkívül a munkaerőpiacra való belépést, a vállalkozóvá válást is segítené.
Pataky Péter, az MSZOSZ elnöke szerint ha két éven keresztül sikeresen működik a Jogpont-hálózat, akkor ez alapot ad arra, hogy a további működtetéshez is lehessen forrást teremteni. Az Iparszövetség azért csatlakozott a konzorciumhoz, mert úgy látta, ezzel is segítik a kisvállalkozásokat információhoz jutásban, továbbá lehetőséget teremt az egyéb vállalkozásokat segítő programok - például mikrohitelezés, képzési lehetőségek - megismertetésére is - mondta Vadász György, az OKISZ társelnöke. Az iparosoknak is érdekük a viták peren kívüli megoldása, a jogsegélyszolgálat pedig lehetőséget ad a kisvállalkozóknak a szükséges jogismeret elsajátításához - tette hozzá Szűcs György, az IPOSZ elnöke.
