BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Júniustól új beléptetőrendszer működik a Parlamentben

Az Országház és a képviselői irodaház új elektronikus beléptetőrendszerét 130 millió forintért építi ki a G4S. A képviselők új laptopjait a Szüv szállítja 165 millió forintért.

2006. április 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A G4S Biztonságtechnikai Zrt. (korábbi nevén Group 4 Megamicro Rt.) nyerte meg az Országgyűlés Hivatala (OH) gyorsított tárgyalásos közbeszerzési eljárását, amely a Parlament és a képviselői irodaház új elektronikus beléptetőrendszerének kiépítésére szól – tudta meg a NAPI Gazdaság Bakos Emiltől, az OH gazdasági főigazgatójától. A munkák értékét előzetesen 60–80 millió forintra becsülték, azonban a rendszer kiépítésén túl a nyertesnek olyan építészeti munkákat is el kell majd végeznie, amelyeket korábban külön terveztek. Négy pályázó közül a legkedvezőbb, 129,5 millió forintos ajánlatot a G4S nyújtotta be.
A fejlesztés azért szükséges, mert a jelenlegi – egyszerű, fényképes – „technika” a főigazgató szerint már elavult. Az új országgyűlés felállásával a képviselők mindig új belépőkártyákat kapnak, így most egy füst alatt elvégezik ezek kiosztását és az új beléptetőrendszer felállítását is. Az új chipkártyák nemcsak a belépést teszik lehetővé, idővel ennek segítségével szavazhatnak a honatyák, valamint egyben ez a különböző kedvezményekre jogosító képviselői kártya is.
Az OH-nak az új képviselők számára laptopokat is kell vásárolnia. Ezt a tendert a Számítástechnikai és Ügyvitelszervező (Szüv) Rt. nyerte meg. A cég 400 gépet szállít 165,3 millió forintért. Az előzetes várakozásoktól eltérően nem kelendők az előző ciklus honatyáinak felajánlott laptopok – tette hozzá Bakos. Eddig ugyanis egyetlen képviselő sem jelezte, hogy megvásárolná – a BÁV Rt. értékbecslése alapján 71 ezer forintért – az általa használt gépet. Így a volt képviselők visszaadják a laptopokat az OH-nak, de Bakos szerint ezek nem vesznek kárba, hiszen a hivatal munkatársai használják majd őket. Az előző ciklusban a honatyák 2003-tól használtak laptopokat, amelyeket 260 millió forintért a Synergon Informatikai Rt. szállított. Az internet-előfizetésre az OH évi mintegy 60 millió forintot költ.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet