Az utolsó szakaszához érkezett a székesfehérvári sóstói stadion rekonstrukciója – mondta lapunknak Bozai Imre, a Sóstói Stadion Üzemeltető és Szolgáltató Kft. ügyvezetője. A mintegy kétmilliárd forintos fejlesztésből eddig csaknem 1,8 milliárd forintért már felújították az immár 7200 férőhelyes főlelátót, új szociális kiszolgáló helyiségeket építettek, öltözőket és doppingszobát alakítottak ki. Így a létesítmény a labdarúgó- és az atlétikai csapat teljes kiszolgálására alkalmassá vált.
A befejezéshez szükséges 210 millió forintot hitelből teremtik elő, a kölcsön nyújtására kiírt közbeszerzési pályázatot a CIB Bank Zrt. nyerte meg. A tervek szerint ebből VIP- és médiapáholyokat alakítanak ki, valamint a világítást nemzetközi meccsek rendezésére is alkalmassá teszik. A beruházásnak csupán ezt a részét finanszírozzák kölcsönből, ugyanis a korábbi kiadásokat állami és önkormányzati források fedezték. A CIB Bank mellett a pályázaton indult még a Raiffeisen és az Erste Bank is, ám a későbbi győztes szinte minden pontban kedvezőbb ajánlatot tett versenytársainál: a legkedvezőbb thm-et kínálta és a járulékos költségek is jobbak voltak. A tízéves futamidejű kölcsönt a stadion üzleti jellegű hasznosításából fizetnénk vissza – tette hozzá Bozai.
