Lapunk értesülése szerint hét ajánlat érkezett arra pályázatra, amelyet a Csepeli Fémmű (CsF) Rt. vagyonának egy részére írt ki még tavaly év végén a társaság felszámolását végző Tízek Felszámoló Kft. A pályázatokból három volt értékelhető, a többit – elsősorban az alacsony vételárak miatt – el kellett utasítania a felszámolónak. Az érvényes ajánlatokból kettőt a CsF már nem termelő berendezéseire, az összesen 300 millió forintért kínált 523 gépre nyújtottak be. Az érdeklődők figyelmét azonban mindössze 4-5 tétel keltette fel, s a megajánlott vételár is csupán 2-3 millió forint. A harmadik érvényes pályázat ennél jóval jelentősebb, azt ugyanis a társaság még működő, 9,8 hektáros móri telephelyére adták be, amelyért – áfa nélkül – 500 millió forintot szeretett volna kapni a felszámoló. A megajánlott vételárról egyelőre annyit lehet tudni, hogy az meghaladja a jogszabályi minimumot, vagyis az irányár 50 százalékát. (Ez az egyik feltétele annak, hogy a felszámolók érdemben foglalkozzanak egy ajánlattal.) A pályázatokat még ezen a héten kiértékelik, a végső döntést pedig a CsF hitelezői választmánya hozza majd meg, amelyet várhatóan a jövő héten hívnak össze.
Az említett két tétel mellett a mostani tenderen ajánlatot lehetett tenni a csőrúdhuzal-üzletághoz tartozó, valamivel több mint 11 hektáros ingatlanra is, amelynek irányára nettó 5 milliárd forint volt. Emellett pártában maradt a jelenleg is működő fémszalag divízió: a különféle gépekért és berendezésekért, valamint az üzletághoz tartozó, 3,4 hektár össz-alapterületű ingatlanegyüttesért 3,5 milliárd forintot kértek. Nem érkezett elfogadható ajánlat a Csepeli Acélszalag Kft. 100 százalékos üzletrészére, amelynek irányára 360 millió forint volt, illetve a társaság által használt 1,8 hektáros, 230 millió forintért kínált területre, valamint a CsF móri szemétlerakójára sem, amelyet 320 ezer forintért lehetett volna megvásárolni.
A pályázat egyébként azért is érdekes volt, mert a felszámoló most először hirdette meg a társaság ingatlanait. A földhivatali nyilvántartásokban ugyanis 1997 óta „nem sikerült” széljegyből átvezetni a vállalat tulajdonjogát, így pedig az ingatlanokat, például a már nem használt üzemcsarnokokat nem lehet eladni. Értesülésünk szerint azonban nemrég elkezdték a széljegyek feldolgozását, s a mostani pályázat egyik célja az volt, hogy a felszámoló felmérje, milyen fogadtatásra számíthat a Csepeli Fémmű ingatlanvagyona. Ennek alapján úgy tűnik, hogy az ingatlanok felére lenne kereslet, a másik fele ugyanis olyan elemekből áll, amelyek vagy műemléki védettséget élveznek vagy annyira rossz állapotban vannak, hogy már nem lehet mit kezdeni velük. Információnk szerint a felszámoló éppen ezért nagyobb egységekben hirdeti majd meg a területeket, így a használható ingatlanok mellett gazdára találhatnak az amúgy senkinek sem kellő ingatlanok is.
