Eredménytelen lett az a pályázat, amelyet a Sárvári Termálkristály Kft. vagyonára írt ki másodszor a társaság felszámolását végző Kossuth Holding Rt. Érkezett ugyan egy ajánlat, ám az annyira komolytalan volt, hogy még a bánatpénzt sem fizette be a jelentkező, így pályázatát érvénytelenítették – mondta lapunknak Kovács Péter felszámolóbiztos. (Hasonló volt a helyzet az első pályázaton is, ahol szintén akadt egy érdeklődő, ám az hivatalosan nem tett ajánlatot és a bánatpénzt sem fizette be.) A cég – a mostani meghirdetésen 115 millió forintért kínált – csaknem 6,5 ezer négyzetméteres sárvári telephelyére, az épületekre, a termál- és ivóvízkutakra, eszközökre és berendezésekre, valamint a bepárló üzem működtetéséhez szükséges vagyoni értékű jogokra (például a vízkitermelési jog) várhatóan jövő februárban ír ki újabb pályázatot a felszámoló.
Az 1989-ben létrehozott társaság felszámolásához valószínűleg a forráshiány vezetett, a cégnek ugyanis nem volt pénze a szükséges fejlesztésekre, az elavult bepárló üzemet pedig nem lehetett gazdaságosan működtetni. A csőd szélén egyensúlyozó vállalkozásnak a kegyelemdöfés az volt, amikor tartozásai miatt az adóhatóság tavaly tavasszal elárvereztette készleteit (NAPI Gazdaság, 2004. november 4., 9. oldal). A dolgozók nélkül maradt társaság termelése leállt, s az idén május végén elrendelték a felszámolását. A termékeit a magyar mellett a német, az osztrák, az olasz, a távol-keleti és az amerikai piacon is értékesítő Sárvári Termálkristály tartozása több száz millió forintra rúg.
