BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felértékelik a Mahart-Szabadkikötőt

2004. május 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. kiírta a Mahart-Szabadkikötő Rt. 100 százalékos tulajdoni arányt megtestesítő részvénycsomagjára, illetve a kikötő üzemeltetésére vonatkozó 30-50 éves határozott idejű „koncessziós jog” vagyonértékelésére szóló közbeszerzési pályázatát. Az eljárásra május 26-áig lehet jelentkezni. Ehhez csatolni kell - referenciamunkákon túl - például a szakértők önéletrajzát, valamint a végzettségüket bizonyító papírok fénymásolatát is(!). Kizárást jelent, ha az igénybe vett alvállalkozók közül legalább egynek a mérlegfőösszege nem éri el a 2 milliárd forintot. Korábban a KPMG Hungária Kft. nyerte el a Mahart-Szabadkikötő Rt. privatizációs koncepciójának kidolgozását, illetve az annak lebonyolításában való közreműködés jogát. Erre pályázott még az Erste Bank Befektetési Rt., a CIB Bank Rt., a PricewaterhouseCoopers Kft., valamint a Komáromi és Erős Ügyvédi Iroda is.
Az értékesítésre szánt elemek közül az ÁPV rendkívül értékesnek tartja a csepeli szabadkikötőt, az ingatlanokat és a folyami áruszállítást. Már több potenciális vevő is érdeklődött a Mahart iránt, mivel azonban igen vegyes a társaság vagyonából összeálló portfólió, több, eltérő profilú cég érdeklődése is valószínűsíthető. A privatizációról szóló kormányhatározat szerint a magánosítás során az alaptevékenység fenntartását és a szükséges fejlesztési források biztosítását vállaló szakmai befektetők részesülnek előnyben.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet