Négy szomszédos Vas megyei település: Sé, Torony, Dozmat és Bucsu csaknem egymilliárd forint értékű szennyvízcsatorna-beruházásba kezdett. A kivitelezésre szóló nyílt közbeszerzési eljárást az Alterra Építőipari Kft. nyerte meg 994,4 millió forintos ajánlatával. A települések már tíz éve tervezték a szennyvízhálózat kiépítését, s ehhez a tervek elkészülte után, 1998-tól folyamatosan pályáztak állami támogatásra - mondta lapunknak Janzsó László, Sé polgármestere. A címzett támogatást tavaly nyerték el, csaknem 620 millió forint értékben. Ehhez még a vízügyi alapból, a regionális és a megyei tanácstól is kaptak dotációt, így a beruházási költség 73 százaléka származik állami támogatásból. A fennmaradó részt az önkormányzat és a lakosság hozzájárulásából biztosítják.
A beruházásra összesen 12 cég pályázott, közülük az egyik vesztes ajánlattevő, a Schumann-Fischer (SF) Bt. a KD-hoz fordult jogorvoslatért. A cég először az eljárás közben kérte a közbeszerzés felülvizsgálatát, ám ekkor a testület elutasította a kérelmet. Az SF Bt. szerint az ajánlatkérők szabálytalanul változtattak az ajánlati felhíváson az eljárást indító részvételi felhíváshoz képest. A részvételi felhívás még lehetőséget adott a településenkénti ajánlattételre is, majd az ajánlati felhívás már a beruházás egészére kért árajánlatokat a cégektől. A települések azért változtattak a felhívás szövegén, mert a cégek már a részvételi ajánlatukban is a beruházás egészére tettek ajánlatot. A KD egyik tagja újabb jogorvoslati eljárást kezdeményezett, ám a testület nem tartotta szükségesnek a szerződéskötés megtiltását. Így a gesztor Sé önkormányzata aláírta a szerződést az Alterrával. A munkák már elkezdődtek, s várhatóan 2003. június 30-áig tartanak - tette hozzá Janzsó.
Domokos Erika
