A lábatlani székhelyű Viadom - korábban Dömper - Építőipari Rt. nyerte meg a Váli-víz völgye településeinek közös belvízelvezető csatornahálózatának építésére kiírt nyílt közbeszerzési eljárást - tudta meg lapunk Ifjú Attilánétól, Alcsútdoboz jegyzőjétől. A cég mintegy 2,5 milliárd forintért épít 90 kilométer hosszú csatornarendszert, 42,6 ezer négyzetméter záporvíztározót, valamint 2500 műtárgyat a Fejér megyei Alcsútdoboz, Felcsút, Kajászó, Óbarok, Tabajd és Vál települések között. A munkák júniustól várhatóan 2003 végéig tartanak. A beruházás gesztora az alcsútdobozi önkormányzat. A közbeszerzési eljárásra összesen tizenkét cég jelentkezett, közülük az előminősítésen nyolc vállalat felelt meg: a Viadom mellett a Mélyépítő Budapest Kft., a Contur-Bau Rt., az Alterra Kft., az OMS Hungária Kft., a Sade Magyarország Kft., a Közép-Tisza Vidéki Vízépítő (Kötiviép) Kft. és a Penta Kft.
A váli települések - az egyéb költségekkel együtt - összesen 3,15 milliárd forint értékű beruházás megvalósításához tavaly decemberben 2,7 milliárd forint címzett támogatást nyertek el. A dotációt az országgyűlés december 11-én szavazta meg, az igénybejelentést állítólag Alcsútdoboz december 13-ára keltezte. Keller László MSZP-s képviselő levélben kérdést intézett az igazságügyi miniszterhez azzal kapcsolatban, kié a felelősség azért, hogy a parlamentben a képviselők úgy szavazták meg a támogatást, hogy nem ismerték a megvalósuló beruházás műszaki tartalmát és forrásigényét.
A Dömper hivatalosan január 28-án változtatta nevét Viadom Rt.-re. A cég tájékoztatása szerint a névváltozással egy időben a magasépítés és az aszfaltgyártás is bekerült a Viadom tevékenységi körébe. A két éve alapított társaság jegyzett tőkéje 50 millió forint, 50-50 százalékos tulajdonosa Abronics Róbert és Mechler Zoltán. Az rt. alvállalkozóként részt vesz az M3-as, az M7-es és az M9-es autóutak folyamatban lévő, 113,3 milliárd forint értékű építésében.
D. E. L.
