A Veszprém megyei kórházban elsősorban központi céltámogatás segítségével elkészült az új sürgősségi betegellátó részleg. Mindez lehetővé teszi azt is, hogy a korábbiaknál jóval korszerűbb körülmények között működjön a belgyógyászati osztály, s különváljék a sürgősségi betegellátás és a visszarendeltek kezelése - tudta meg a NAPI Gazdaság. Ezzel párhuzamosan ugyancsak központi céltámogatás segítségével hozzákezdtek egy újabb épülettömb felújításához is, amely szeptember végére készül el. Itt kap helyet többek között az érsebészet is. Az épület valamennyi szintjét felújítják, s a kórtermekhez fürdőszoba is tartozik majd. Ugyanakkor - a megye legnagyobb egészségügyi intézményének vezetői szerint - a már elkészült épület felszerelésére, gép- és műszerbeszerzésére a kelleténél jóval kevesebb pénz jut. Címzett támogatásból ilyen célra a korábban igényelt 220 millió forint helyett csupán 70 milliót fordíthat a kórház. Hasonló a helyzet az A épület esetében is, amelynek korszerűsítéséhez most kezdtek hozzá. Gép- és műszerbeszerzésre itt még legalább további 300 millió forintra lenne szükség. Forráshiány miatt egyelőre nem épül meg az új műtéti tömb sem, amelynek a kialakítása - a jelenlegi árakon számolva - közel 1 milliárd forintot igényelne.
K. Zs.
