BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódik a Veszprém megyei kórház felújítása

Döntően központi céltámogatás segítségével tovább folytatódik a Veszprém megyei kórház rekonstrukciója. A sürgősségi betegellátó részleg már elkészült, s hozzáfogtak egy újabb épülettömb felújításához is. Az új műtéti tömb kialakításának viszont még nincs meg a forrása, s az épületek felszerelését is a korábban tervezettnél jóval kevesebb pénzből kell megoldani.

2002. február 6. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Veszprém megyei kórházban elsősorban központi céltámogatás segítségével elkészült az új sürgősségi betegellátó részleg. Mindez lehetővé teszi azt is, hogy a korábbiaknál jóval korszerűbb körülmények között működjön a belgyógyászati osztály, s különváljék a sürgősségi betegellátás és a visszarendeltek kezelése - tudta meg a NAPI Gazdaság. Ezzel párhuzamosan ugyancsak központi céltámogatás segítségével hozzákezdtek egy újabb épülettömb felújításához is, amely szeptember végére készül el. Itt kap helyet többek között az érsebészet is. Az épület valamennyi szintjét felújítják, s a kórtermekhez fürdőszoba is tartozik majd. Ugyanakkor - a megye legnagyobb egészségügyi intézményének vezetői szerint - a már elkészült épület felszerelésére, gép- és műszerbeszerzésére a kelleténél jóval kevesebb pénz jut. Címzett támogatásból ilyen célra a korábban igényelt 220 millió forint helyett csupán 70 milliót fordíthat a kórház. Hasonló a helyzet az A épület esetében is, amelynek korszerűsítéséhez most kezdtek hozzá. Gép- és műszerbeszerzésre itt még legalább további 300 millió forintra lenne szükség. Forráshiány miatt egyelőre nem épül meg az új műtéti tömb sem, amelynek a kialakítása - a jelenlegi árakon számolva - közel 1 milliárd forintot igényelne.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet