A nagykanizsai önkormányzat várhatóan egy hónapon belül kiírja a térséget kiszolgáló regionális hulladéklerakó megépítésére a közbeszerzési pályázatot - jelentette be Töttő István, a város polgármestere. A több mint 100 ezer lakost kiszolgáló beruházás 1,5 millió ECU-s PHARE-támogatással valósulhat meg, erről a közelmúltban született döntés. A polgármester elmondta, a tervek szerint a három-négy hónapig tartó kivitelezési munkák még az idén elkezdődhetnek.
A város az új depónia megépítésével párhuzamosan olyan szelektív hulladékgyűjtési technológia bevezetését szorgalmazza, amely minimalizálja a tárolóba kerülő szemét mennyiségét. (Az új depónia várhatóan több mint másfél évtizedig tudja befogadni a térség hulladékát.) Ez azonban csak a szelektív hulladékgyűjtés bevezetésével párhuzamosan valósítható meg. A tenderkiírás része lesz az úgynevezett hulladékgyűjtő udvarok kialakítása, valamint egy az uniós normák szerinti újrahasznosítási technológia kapcsolhatósága is.
K. Zs.
