A zalaegerszegi önkormányzat eredménytelennek nyilvánította a regionális hulladéklerakó üzemeltetésére kiírt közbeszerzési pályázatot - jelentette be a polgármester. A közelmúltban mintegy 500 millió forint költséggel elkészült, az ország legkorszerűbb regionális szilárdhulladék-tárolójának működtetésére kilenc pályázat érkezett, amelyből hét volt érvényes. A szakzsűri azonban végül egyetlen pályázó ajánlatát sem tartotta minden szempontból kielégítőnek. (A félmilliárdos beruházás megvalósítását egyébként 400 millió forint értékű PHARE CBC-forrás, valamint központi támogatás segítette.)
Gyimesi elmondta, a helyhatóság június 20-ig készíti el a regionális hulladékdepónia üzemeltetéséről szóló új javaslatot. Elképzelhető, hogy ebben szerepet kap már az az új társaság is, amelyet a testület döntése értelmében a Városgazdálkodási (VG) Kft.-ből hoznak létre. A VG-ről júliustól leválasztják a fizetőparkolókat és a szilárd hulladékok szállítását végző részleget, s ezentúl csak az úgynevezett klasszikus városgazdálkodási feladatok ellátásával foglalkozik. Ezek közé tartozik például a parkfenntartás, a temetőüzemeltetés és a köztisztasági tevékenység.
Az önkormányzat egy tiszta profilú céget kíván létrehozni, amely döntően hulladékszállítással és a városi parkolók üzemeltetésével foglalkozik és tevékenységéből adódóan nyereségesen gazdálkodik.
K. Zs.
