A január vége óta felszámolás alatt lévő Fűzfői Papír Gyártó és Feldolgozó Rt. üzemi tanácsa szerint jogellenes, hogy a múlt héten hosszas egyeztető tárgyalások után megkötött egyéves bérleti szerződést nem véleményezhette. Az üzemi tanács a bérleti szerződés több pontjával nem ért egyet. Elsősorban azt sérelmezi, hogy a korábbi 350 helyett mindössze 200 munkavállaló továbbfoglalkoztatását írja elő a megállapodás, továbbá hogy a dolgozóknak a korábbinál kisebb béreket ígérnek. Az érintettek - a bérlő bevonásával - szerdán tárgyalásokat kezdtek a lehetséges megoldásról, ám egyezség nem született. A dolgozók képviselői bejelentették, bírósághoz fordulnak, sőt az sem kizárt, hogy május elején mégsem kezdődik el a gyárban a termelés.
Varga Jenő, a társaság felszámolását végző Vectigalis Rt. elnök-igazgatója a sikertelen tárgyalásokat követően közölte: a bérleti szerződés megkötésénél mindenben az érvényes jogszabályi előírásoknak megfelelően jártak el. Álláspontjuk szerint a bérleti szerződést nem kell az üzemi tanáccsal véleményeztetni. A fűzfői papírgyárnál nincs érvényes kollektív szerződés, azt a felszámoló már február elején felmondta. Varga úgy véli, valamennyi érintett félnek az az érdeke, hogy a társaság mihamarabb ismét működni kezdjen, s egy prosperáló, piacokkal rendelkező, nyereséges céget lehessen egy év múlva értékesíteni.
Körtési Zsolt
