BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bizonytalan a Fűzfői Papír újraindulása

A felszámolás alatt lévő Fűzfői Papír Rt. üzemi tanácsa szerint jogellenes, hogy a múlt héten megkötött, egy évre szóló bérleti szerződést nem véleményezhették, ezért a szerdai eredménytelen egyeztető tárgyalások után úgy döntött, hogy bírósághoz fordul - tudta meg a NAPI Gazdaság. Nem kizárt, hogy a tavaly novemberben leállt gyárban május elején sem indul meg a termelés.

2001. április 11. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A január vége óta felszámolás alatt lévő Fűzfői Papír Gyártó és Feldolgozó Rt. üzemi tanácsa szerint jogellenes, hogy a múlt héten hosszas egyeztető tárgyalások után megkötött egyéves bérleti szerződést nem véleményezhette. Az üzemi tanács a bérleti szerződés több pontjával nem ért egyet. Elsősorban azt sérelmezi, hogy a korábbi 350 helyett mindössze 200 munkavállaló továbbfoglalkoztatását írja elő a megállapodás, továbbá hogy a dolgozóknak a korábbinál kisebb béreket ígérnek. Az érintettek - a bérlő bevonásával - szerdán tárgyalásokat kezdtek a lehetséges megoldásról, ám egyezség nem született. A dolgozók képviselői bejelentették, bírósághoz fordulnak, sőt az sem kizárt, hogy május elején mégsem kezdődik el a gyárban a termelés.
Varga Jenő, a társaság felszámolását végző Vectigalis Rt. elnök-igazgatója a sikertelen tárgyalásokat követően közölte: a bérleti szerződés megkötésénél mindenben az érvényes jogszabályi előírásoknak megfelelően jártak el. Álláspontjuk szerint a bérleti szerződést nem kell az üzemi tanáccsal véleményeztetni. A fűzfői papírgyárnál nincs érvényes kollektív szerződés, azt a felszámoló már február elején felmondta. Varga úgy véli, valamennyi érintett félnek az az érdeke, hogy a társaság mihamarabb ismét működni kezdjen, s egy prosperáló, piacokkal rendelkező, nyereséges céget lehessen egy év múlva értékesíteni.
Körtési Zsolt

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet