BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Bartók-levél nem kellett New Yorkban

2001. december 16. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egyáltalán nem volt sikere New Yorkban, a Christie'snél annak a levélnek, amelyet Bartók Béla írt 1935. március 2-án. A 3500 és 5500 dollár körüli értékűre becsült, magyarul írott kétoldalas szöveg, amelyet korábbi tulajdonosa fakeretbe foglaltatott, nem keltette fel senkinek az érdeklődését egy néhány héttel ezelőtti aukción. Bartók a levelet Amerikában élő tanítványának, barátjának, Balogh Ernőnek címezte, aki az USA-ban zeneszerzőként és zongoristaként tevékenykedett. Bartók Magyarországon keltezett írásában arról panaszkodik, hogy nehezen talál népzenei munkáinak kiadót, s ezért magának kell a megjelentetést finanszíroznia. A sors később úgy hozta, hogy 1940-ben végül Bartók is az USA-ban telepedett le, ahol 1945-ig, haláláig élt és dolgozott.
B. A.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet