BUX 138988.03 0,99 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Abigail első képaukciója

A budapesti belváros szívében, a Millennium Center földszintjén közel száz képet állított ki az újonnan alapított Abigail Galéria, amely első, május 16-ai árverésének anyagát mutatta be a közönségnek. A galéria már április közepétől várta a festészet iránt érdeklődőket - mondta lapunknak Hajdú Katalin Anna többségi tulajdonos. Az Abigail céljai között szerepel, hogy a keresett mesterek listáját tovább bővítsék, olyan, méltatlanul mellőzött alkotókat is bemutassanak, akiknek művei bízvást számot tarthatnak a műértők érdeklődésére. Nem szeretnének elfeledkezni a kortárs művészet köztünk élő olyan képviselőiről sem, akiknek munkái egyelőre ritkábban szerepelnek az árveréseken. A közeljövőben egy-egy életműre is szeretnék felhívni a figyelmet, például a nagyjából egyben maradt Istókovics-hagyatékra. A galéria konzultánsi szolgáltatást is nyújt - tette hozzá Vikor György társtulajdonos. Ennek célja az, hogy a laikus művészetkedvelők, a későbbi potenciális műértők és műgyűjtők jártasságra tegyenek szert a képzőművészet világában. Az általános tájékoztatás mellett segítenek felmérni a különböző művészeti ágakat, területeket, feltérképezve az éppen aktuális piaci kínálatot, az utóbbi két év aukciós árainak tükrében. Első festményárverésükre május 16-án, szerdán kerül sor az Abigail Galéria előterében, a Millennium Center aulájában. A licitálás lebonyolítását felkérésükre Soóky Marietta vállalta a Nagyházi Galériából. Az elegáns katalógus és az előzetes kiállítás egyik nevezetess

2001. május 6. vasárnap, 23:59

Economx
Economx

Ez is érdekelhet