BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az ORTT tavaly egymilliárdból gazdálkodott

2003. szeptember 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) a múlt évben működési bevételének bővülésének és az előző évből megmaradt pénznek köszönhetően a parlament által jóváhagyott 967 millió forintnál többől, összesen 1,002 milliárd forintból gazdálkodott - derül ki a szervezet 2002-es beszámolójából. A Műsorszolgáltatási Alaptól (MA) a készülékek üzemben tartási díjának 1 százalékaként átutalt 952 millió forinton kívül az ORTT csaknem 50 milliós működési és felhalmozási, valamint félmilliós kamatbevételt ért el. Tavaly az ORTT mintegy 8 milliárd forintot számlázott ki műsorszolgáltatási frekvencia- és támogatási pályázati díjak, óvadékok, valamint bírságok és késedelmi kamatok címen. Ez a 8 milliárd költségvetésen kívüli, ORTT-kezelésű bevételként realizálódott. Az ugyancsak költségvetésen kívüli bevételként tervezett 24 milliárd forint tv-üzembentartási díj 2002. június 30-ig átmenetileg továbbra is az MA-hoz folyt be. A testület irodája tavaly év végén 118 köztisztviselőt foglalkoztatott, illetményük 366 millió forintot tett ki. Nem rendszeres személyi juttatásra - többek között ruházati, közlekedési költségtérítésre és üdülési hozzájárulásra - 145 milliót költöttek. Külsősöknek csaknem 43 millió forint megbízási díjat fizettek. A munkaadói járulékok 173 millió forintot tettek ki. A szervezet összes dologi kiadása 237 millió forint volt, ebből irodai és papírtermékek beszerzésére 6 milliót, kommunikációs szolgáltatásokra 27 milliót, reprezentációra és hirdetésre 17 milliót, egyéb szolgáltatásokra pedig 117 milliót költöttek. Eszközbeszerzésre 53 milliót fordítottak, ebből a legnagyobb tételt, 21 millió forintot járművásárlásra.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet