Kegyelet néven új kéthavi lapot indított a márciusban 3 millió forint törzstőkével alapított Hedero Lapkiadó és Kommunikációs Kft. A cég az RTH Regionális Temetkezési Holding Kft. 60 és Angyal Eleonóra lapigazgató 40 százalékos tulajdonrészével jött létre. A szakmai körökben ezer példányban terjesztett újsághoz a Nemzeti Kegyeleti Bizottság 1 millió forinttal járult hozzá. Angyal valószínűsítette, hogy a befektetés idén nem térül meg. Bár veszteségesen nem működhet a cég, elsődlegesen nem a nyereségtermelés a céljuk - tájékoztatta lapunkat Demjén József, az RTH Kft. ügyvezetője. Az RTH a most megváltozott törvényi szabályozás lehetőségeinek megfelelően saját tulajdonú temetőket kíván nyitni.
(NAPI)
