A Wienerberger Téglaipari Rt. első féléve összességében a terveknek megfelelően alakult, s a tavalyinál nagyobb árbevételt ért el a cég – mondta lapunknak Bodnár György, a vállalat kereskedelmi igazgatója. (A belföldi kereslet csökkenése miatt a Wienerbergernek 2005-ben még egymilliárddal, 23,4 milliárd forintra csökkent az éves forgalma.) Az árbevétel stabilizálásánál is nagyobb kihívást jelent azonban a nyereségesség megőrzése: a piaci verseny miatt a társaság nem tud árat emelni, az energiaárak viszont folyamatosan és komoly léptékben emelkednek, ami a profit rovására megy.
