BUX 139000.98 1,0 %
OTP 44590 1,39 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól megy a német acélgyártóknak

2005. augusztus 14. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár az egy évvel korábbinál másfél százalékkal kisebb, 529 millió eurós adózás előtti nyereséget jelentett üzleti évének júniussal zárult harmadik negyedére Németország legnagyobb acélgyártója, a ThyssenKrupp AG, a társaság részvényei 2 százalékkal drágultak, mivel az eredmény messze meghaladja a 384 millió eurós elemzői konszenzust. A vállalat lényegében szinten tudta tartani a nyereségét, annak ellenére, hogy idén az acélárak mintegy 30 százalékkal csökkentek, miután a felhasználók tavaly a szükségesnél többet vásároltak, s így csökkent a kereslet. Ennek fényében különösen jó teljesítmény, hogy a ThyssenKrupp 12 százalékkal növelte árbevételét. A nettó nyereség a felére csökkent, ami a divesztíciókkal összefüggő veszteségből adódik. A társaság azzal is megörvendeztette a befektetőket, hogy felfelé korrigálta egész éves eredményprognózisát: eszerint az egyszeri tételek nélkül számolt adózás előtti nyereség 1,7 milliárd euró körül lesz, szemben az eddigi 1,5 milliárdos előrejelzéssel.
Még látványosabban szerepelt a ThyssenKrupp kisebb riválisa, a Salzgitter AG, amely az első hat hónapban éves összevetésben közel a hatszorosára, 463 millió euróra növelte adózás előtti nyereségét. A nettó nyereség hasonló mértékben, 333 millió euróra ugrott, míg az árbevétel 2,77 milliárdról 3,63 milliárd euróra bővült. A javulás részben annak köszönhető, hogy a Salzgitter most teljesítette a tavalyi, azaz még a boom idején kapott megrendeléseket.

Papp Zoltán
Papp Zoltán

Ez is érdekelhet