BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégsem egyesül a Swisscom és a Telekom Austria

2004. augusztus 22. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Eredménytelenül záródtak a Telekom Austria (TA) és a Swisscom AG fúziós tárgyalásai – jelentette be közös nyilatkozatban a vezető svájci távközlési cég és tárgyaló partnere, a tulajdonos osztrák államot képviselő Österreichische Industrie-Holding AG (ÖIAG). Az osztrák állami vagyonkezelő egy évvel ezelőtt egyszer már visszautasította a telefontársaság értékesíteni kívánt 42 százalékos pakettjére tett svájci javaslatot, mert azt túl alacsonynak találta.
Az elemzők úgy látják, hogy az ÖIAG-ra óriási nyomás nehezedett mind felülről, mind alulról: több mint tíz politikus, köztük vezető kormánypártiak, másrészt szakszervezeti vezetők tiltakoztak a nemzeti telefontársaság eladása ellen. Arra hivatkozva ellenezték a fúziót, hogy az ausztriai munkahelyek elvesztéséhez vezetne és a meghatározó jelentőségű Telekom Austria-papírnak – amely az ATX tőzsdeindex ötödét adja – a kivonása a tőzsdéről megrendítené a börzét.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet