BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól megy az Intelnek

2003. június 9. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai Intel Corp. szűkítette a folyó negyedévi árbevételére korábban adott, tág határok között mozgó előrejelzését, de a becslés középpontján nem változtatott. A világ legnagyobb félvezetőgyártója így 6,6-6,8 milliárd dolláros árbevételt vár, szemben az előző, áprilisban adott 6,4-7 milliárdos prognózisával. A bruttó haszonkulcsra vonatkozó 50 százalék körüli célkitűzésen az Intel szintén nem változtatott.
A csoport szerint a mikroprocesszorok, chipkészletek és a számítógép-alaplapok értékesítése, amely az árbevételének a 80 százalékát adja, a megfelelően bővül, de a távközlésben használt félvezetők kereslete gyenge. A Wall Street-i konszenzus 6,66 milliárd dollár árbevételt és az egyszeri tételek nélkül részvényenként 13 cent nyereséget valószínűsít. Az első negyedévben az Intel 6,75 milliárd dollár árbevételt ért el, ami ugyanakkora volt, mint egy évvel korábban.
A Reuters által megkérdezett elemzők szerint az Intel prognózisa a nehéz üzleti környezetben erős keresletet tükröz. Az iraki háború, a gyenge európai gazdasági aktivitás, az Ázsiát sújtó atípusos tüdőgyulladás (SARS) és annak a fényében, hogy a legnagyobb amerikai vállalatok visszafogták információtechnológiai kiadásaikat, szinte csoda az Intel teljesítménye - emlékeztetett a Wedbush Morgan Securities elemzője. Szerinte a prognózis azt is jelzi, hogy a PC-gyártók erős nyári szezonra számítanak, hiszen a prognózist akkor tették közzé, amikor már igen közel van június 15-e, ameddig a gyártóknak a megrendeléseiket közölniük kell az Intellel. A csoport részvényeinek árfolyama idén eddig 40 százalékkal ment fel.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet