BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Árháború a videojáték-konzolok piacán

Árháború van kibontakozóban a videojáték-konzolok piacán, amit a Microsoft indított el a múlt hónapban, amikor Európában 38 százalékkal, a Sony PS2 szintjére vitte le az Xbox árát. A Sony most az amerikai piacon végrehajtott árcsökkentéssel vágott vissza, miközben kontinensünkön diadalmasan tör előre a Nintendo GameCube-ja.

2002. május 14. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Sony Corp. tegnap bejelentette, hogy 299-ről 199 dollárra szállítja le az új PlayStation2 (PS2) videojáték-konzol árát az USA-ban, a régi PlayStationt pedig az eddigi ár feléért, 49 dollárért adják. Ugyancsak olcsóbbak lesznek a tartozékok és fontolóra veszik a programok árleszállítását is. A Reuters elemzői szerint megelőző intézkedésről van szó, mivel a hírek szerint a Microsoft az elektronikus szórakoztató eszközök jövő heti expóján bejelenti a jelenleg még 299 dollárba kerülő Xbox árának mérséklését. A PS2 így ugyanannyiba fog kerülni, mint az Xboxhoz hasonlóan tavaly novemberben piacra dobott Nintendo GameCube, amely azonban nem rendelkezik DVD-lejátszóval.
A PS2 drasztikus árcsökkentése csak az amerikai piacot érinti; Japánban, ahol tavaly tavasszal vitték lejjebb az árát 15 százalékkal, most csupán a nagykereskedelmi árból engednek egy keveset, Európában pedig az eredeti PS árát viszik le a mostani 125-ről 89 euróra. Mint a Reuters írta, a Sony a PS2-ból eddig több mint 30 milliót adott el, tízszer annyit, mint a Microsoft az Xboxból.
Sikeres volt a Nintendo Co. Ltd. GameCube-jának európai bemutatkozása: a május 3-ai premiert követő héten a kiszállított 500 ezerből 400 ezer elfogyott, ezért a következő hét hét alatt újabb félmillió konzolt szállítanak a nagykereskedőknek. Az évi 20 milliárd dolláros globális játékkonzolpiacon dúló kiélezett harc miatt az európai bemutató előtt két héttel a Nintendo 24 százalékkal csökkentette a GameCube árát, és az a célja, hogy megszorongassa a PS2 mögött a második helyen álló Xboxot. Európa az Egyesült Államok és Japán után a konzolok harmadik legnagyobb felvevője: az idén a világpiac 31 százalékát adja, az év végéig várhatólag 7,5 milliárd dolláros forgalmával. A Nintendo tegnap bejelentette, hogy ősszel nagy sebességű internetadaptert dobnak piacra, amelynek segítségével a GameCube-bal online-játékokat lehet majd játszani. Az Xboxba be van építve egy szélessávú adapter, a Sony pedig augusztusra tervezi a PS2 internetmodemének bemutatását.
B. T. J.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet