BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Star Alliance-hoz csatlakozik a LOT

2002. április 7. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A LOT SA lengyel légitársaság együttműködési és kódmegosztási megállapodást írt alá a Deutsche Lufthansa AG-val, ez utat nyit ahhoz, hogy csatlakozzon a Star Alliance légiszövetséghez. A LOT korábban egy másik szövetség, a Qualiflyer tagja volt, amelyet akkori stratégiai partnere, a LOT-ban 25,1 százalékos tulajdonhányaddal rendelkező, azóta azonban csődbe ment SwissAir Group vezetett. A tulajdonhányadra jelenleg vevőt keresnek. A Lufthansa elnöke, Jürgen Weber közölte, hogy az együttműködési megállapodás a LOT tulajdonosi szerkezetét sem most, sem a jövőben nem érinti. A lengyel állam jelenleg a LOT 68 százalékos tulajdonhányadával rendelkezik, ezt tőzsdei kibocsátás útján 10 százalék körüli szintre kívánják csökkenteni. A British Airways brit légitársaság márciusban ugyancsak ajánlatot tett a LOT-nak, hogy lépjen be az általa vezetett One World légiszövetségbe.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet