BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent az állami tulajdon a Renault-ban

2002. április 3. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A francia állam tulajdonrésze 38 százalékról 27 százalékra csökkent a Renault SA autókonszernben, miután a kormány 1,5 milliárd euróért több mint 30 millió részvényt adott el hazai és külföldi intézményi befektetőknek. A Bloomberg által megkérdezett elemzők többségét meglepte, hogy a kormány jelentős állami vagyon eladására szánta el magát, alig három héttel a francia elnökválasztás előtt. A kormány néhány nappal korábban tőzsdei úton értékesítette az ASF autópálya-üzemeltető cég 49 százalékos részvénycsomagját, amiből 2 milliárd euró bevételre tett szert (NAPI Gazdaság, 2002. március 29., 6. oldal).
Az időzítés mindenesetre kedvező volt, mivel a Renault-részvények az utóbbi hat hónapban 77 százalékot erősödtek. A befektetői bizalom javulása főként a 44,4 százalékos tulajdonhányaddal irányított Nissan Motor Co. sikeres átalakításának tudható be. A részvényenként 51,8 eurós áron végrehajtott nagy volumenű eladás ugyanakkor az árfolyamot több mint 6 százalékkal, 51,1 euróra nyomta le. A Renault részvényesei a múlt héten adták jóváhagyásukat ahhoz, hogy a Nissan 1,9 milliárd euróért 13,5 százalékos tulajdonhányadot szerezzen a cégben, ezzel elmélyítse a gyártás, beszerzés és értékesítés terén eddig kialakított együttműködést.
G. S.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet