BUX 138439.02 0,59 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordveszteség a France Télécomnál

A France Télécom tavaly minden eddiginél nagyobb veszteséget volt kénytelen elkönyvelni, miután a gyors terjeszkedés pénzügyi tekintetben nem bizonyult sikeresnek. A 60 milliárd eurót meghaladó adósságállomány csökkentése érdekében több érdekeltségét kénytelené eladni a társaság.

2002. március 21. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A France Télécom SA (FT) adózott eredménye tavaly a közelmúltban felvásárolt érdekeltségek utáni jelentős leírások következtében az egy évvel korábbi 3,66 milliárd euró nyereségről 8,23 milliárd euró veszteségbe fordult. Ez a francia cégtörténet eddigi második legnagyobb vesztesége a Vivendi Universal napokban bejelentett 13,7 milliárd eurós vesztesége után. A rendkívüli tételek nélkül 1,9 milliárd euró volt a profit. Az eredmény nem lepte meg a piacokat: a Dow Jones által megkérdezett elemzők 5-10 milliárd euró közötti veszteségre számítottak.
Az 54 százalékban állami kézben lévő francia távközlési cég Michel Bon elnök-vezérigazgató irányításával az elmúlt két évben - ezen belül főként 2000-ben, még a piaci felfutás időszakában - több mint 50 milliárd eurót költött különböző európai érdekeltségek - például a brit NTL Inc. kábeltévés vállalkozás vagy a német MobilCom AG szolgáltató -, illetve különböző távközlési koncessziók megvételére. A technológiai ágazatokat különösen sújtó tavalyi visszaesés miatt azonban az Equant akvizíciójára fordított befektetésből 2,1 milliárd, az NTL kábeltévé-üzletrészre fordított összegből 4,6 milliárd eurót, a MobilComra fordítottból pedig 3,2 milliárd eurót volt kénytelen leírni. A MobilCom vesztesége tavaly az egy évvel korábbi 89 millióról 206 millió euróra, az FT legnagyobb mobiltávközlési üzletágáé, az Orange-é pedig 1,3 milliárdról 4,5 milliárd euróra nőtt.
A 60,7 milliárd euróra rúgó adósságállomány csökkentése érdekében az FT az idén a kedvezőtlen piaci kereslet ellenére több érdekeltségétől meg kíván válni, így megerősítették, hogy eladják a Wind mobilcégben birtokolt 26,6 százalékos tulajdonrészt, amiből 4-5 milliárd eurót várnak, a 100 százalékban birtokolt Télédiffusion de France műsorszolgáltató eladásából további 2,1 milliárd, az Eutelsat 23,1 százalékos részvénycsomagjának értékesítésétől pedig 400 millió euró bevétellel számolnak.
G. S.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet