BUX 138614.51 0,72 %
OTP 44540 1,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Első nyereséges évét zárta az EADS

2002. március 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A francia, német és spanyol repülőgépgyártó cégek 2000-ben történt összeolvadásából létrejött European Aeronautic Defence & Space Co. (EADS) az elmúlt évet az előirányzottnál nagyobb, 1,372 milliárd euró adózott nyereséggel zárta az egy évvel korábbi 909 milliós veszteség után. A profit döntő hányadát az Airbus hozta, amelynek eredményét teljes egészében érvényesítették a mérlegben annak ellenére, hogy az EADS-nek csak 80 százalékos tulajdona van benne (a maradék 20 százalék a BAE Systemsé). Az Airbus tavaly 1,41 milliárdról 1,66 milliárd euróra növelte üzemi nyereségét. Az üzemi nyereség (EBIT) 1,694 milliárd euró, az árbevétel 30,8 milliárd euró volt.
A vezető európai légiipari vállalat arra számít, hogy ez évben az USA elleni tavaly szeptemberi terrortámadás, illetve a globális gazdasági lefékeződés miatt gyengül a kereslet, ugyanakkor emelkednek a kutatás-fejlesztésre fordított kiadások, így az idén az árbevétel 2 százalékkal, az üzemi nyereség 29 százalékkal csökken.
Az EADS bízik benne, hogy az utolsó politikai akadályok is elhárulnak a tavaly decemberben aláírt, összesen 196 katonai szállítógép gyártásáról szóló, 18 milliárd euró értékű szerződés idei véglegesítése előtt.
(NAPI)

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet