BUX 138614.51 0,72 %
OTP 44540 1,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Romlott tavaly a Gazprom eredménye

2002. március 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az orosz Gazprom tegnapi jelentése szerint adózott nyeresége az elmúlt év első 9 hónapjában az egy évvel korábbi azonos időszakhoz képest a nemzetközi (IAS) számviteli szabályok szerint 15,7 százalékkal, 32,35 milliárd rubelra csökkent, miközben adózás előtti eredménye 130,45 milliárdról 168,78 milliárd rubelra emelkedett (1 dollár=31,09 rubel). A világ földgázkészletének harmada felett rendelkező gázmonopólium teljes árbevétele a fenti időszakban 2 százalékkal, 443,71 milliárd rubelra emelkedett, ebből a gázeladás értéke 366 milliárd, ezen belül a gázexporté 258 milliárd rubelt tett ki. A cég közölte, hogy a belföldi értékesítés nyomott árszintje és a számlák jelentősen elhúzódó kifizetése továbbra is feszültséget okoz gazdálkodásában.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet