BUX 138983.52 0,99 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz évet zárt a Sulzer

2002. március 10. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Sulzer AG svájci gépipari csoport tavaly 448 millió frank (268,4 millió dollár) nettó veszteséget ért el az egy évvel korábbi 206 millió frank nyereség után. A holland Eldim BV tavaly októberi megvétele óta a Hungarotech Kft. révén magyarországi érdekeltséggel is rendelkező Sulzer árbevétele 11 százalékkal, 1,77 milliárdról 1,97 milliárd frankra emelkedett. A cég a veszteséget főként az év közepén leválasztott Sulzer Medica veszteségeire képzett rendkívüli céltartalékkal magyarázta. A pénzügyi mérleget emellett az InCentive Capital által kezdeményezett ellenséges felvásárlási akció elhárításával, valamint a textilipari és építőipari üzletág eladásával kapcsolatos rendkívüli kiadások is megterhelték. Az üzemi nyereség a Sulzer Medica eredményeit nem számítva közel kétszeresére, 60 millióról 119 millió frankra emelkedett.
(NAPI)

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet