BUX 139003.15 1,0 %
OTP 44600 1,41 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséges lett az Agfa-Gevaert

2002. március 7. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nyomdagépeket, egyéb nyomdaipari felszereléseket és fotócikkeket gyártó belga Agfa-Gevaert NV tavaly a szerkezetátalakításra fordított 440 millió euró rendkívüli kiadás és a Xeikon printergyártóban birtokolt 25 százalékos tulajdonhányad leírása következtében 288 millió euró nettó veszteséget volt kénytelen elkönyvelni az egy évvel korábbi 169 millió euró nyereség után. Az üzemi nyereség felére, 527 millióról 260 millió euróra csökkent. Az árbevétel 6,6 százalékkal, 4,91 milliárd euróra apadt. A cég közölte, hogy az előre kitűzött ütemben halad az 1999-ben indított Horizon program, amely a tervek szerint 2004-től évi 550 millió euró megtakarítást tesz lehetővé. Ennek keretében az Agfa több üzemét bezárja, 4 ezer főt, azaz alkalmazottainak 18 százalékát elbocsátja. Az Agfa erősen megérezte a globális gazdasági lefékeződés hatásait, de Ludo Verhoeven vezérigazgató szerint a Horizon program végrehajtása hamarosan ismét nyereségessé teszi a céget. Véleménye szerint a gyengébb idei első félévi üzletmenet után az év második felében már javulás várható, így a teljes évben már nyereségre számítanak. Az Agfa részvényei tavaly 38 százalékkal gyengültek, miközben a brüsszeli Be-120 tőzsdeindex csak 7,5 százalékkal csökkent.
(NAPI)

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet