A német versenyhivatal a túlzott piaci befolyásra hivatkozva tegnap megtagadta az E.ON AG azon tervének jóváhagyását, hogy megvásárolja a Ruhrgas gázszolgáltató cégben a Bergemann holding által birtokolt 34,8 százalékos tulajdoni részesedést. A megfigyelők többsége előre számított erre, miután a hivatal alig egy hónapja már megakadályozta, hogy az E.ON megvegye a BP olajvállalat 25,5 százalékos Ruhrgas-érdekeltségét. E vétót a közműszolgáltató csoport a múlt héten megfellebbezte. Az E.ON törekvése a Ruhrgas irányításának megszerzésére mindazonáltal még kaphat egy esélyt, amennyiben a kormány felülbírálja a hivatal álláspontját - írja a Reuters. Az E.ON nem csinál titkot abból, hogy több részvényes kivásárlásával, közel 6 milliárd eurós befektetéssel többségi részesedést kíván szerezni a Ruhrgasban, többek között azért, hogy tevékenységi körét a gázimporttal, -tranzittal és -nagykereskedelemmel is kiegészítse. Az E.ON a nemzeti energetikai stratégiára hivatkozva miniszteri jóváhagyást kér a Bergemann-féle üzletrész megvételére - a döntés júniusban várható.
(NAPI)
