A FIAT S.p.A. olasz autógyár tegnap bejelentette, megállapodott stratégiai partnere, az amerikai General Motors európai részlegével, hogy közösen fejlesztenek ki egyes alkatrészeket a következő Punto és Opel modellekhez, ami a nagy gyártási darabszám miatt olcsóbb előállítást biztosít. A megállapodás értelmében a két cég fejlesztőgárdájából azonnal létrehoznak egy százfős közös tervező központot. Az együttműködés jelentős megtakarítást tesz lehetővé mindkét vállalatnak, anélkül hogy zavarná a modellek egyéni arculatát, miután a közös alkatrészek kívülről nem fognak látszani. A FIAT és a GM 2000 márciusában lépett szövetségre, hogy megtakarításokat érjenek el közös beszerzéssel, erőátviteli egységek gyártásával és pénzügyi szolgáltatásaik terén. Akkor a GM megvette az olasz cég részvényeinek 20 százalékát, míg a FIAT 5,7 százalékos tulajdonrészt szerzett a General Motorsban. A Saab svédországi központjában már együtt dolgoznak nagy teljesítményű autók alkatrészeinek közös kifejlesztésén.
(NAPI)
