BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eddigi legjobb évét zárta a Hyundai

A legnagyobb dél-koreai autógyár, a Hyundai Motor Co. tavaly rekordnyereséget ért el, miután 75 százalékkal javította nettó eredményét az észak-amerikai értékesítés felfutása nyomán. A cég Kínában is üzemet épít, ahol évi 200 ezer autót fognak gyártani.

2002. február 6. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Hyundai tavaly minden eddiginél nagyobb, 1170 milliárd von (895,3 millió dollár) nettó nyereséget ért el, ami 75 százalékos növekedést jelent az egy évvel korábbi szinthez képest. Az árbevétel 23 százalékkal, 2250 milliárd vonra (1 dollár=1306,8 von) emelkedett. Az értékesített autók száma 4,7 százalékkal, 1,58 millióra nőtt, amiben meghatározó szerepe volt annak, hogy az Egyesült Államokban 42 százalékkal bővült a forgalom a Sonata szedán és a Santa Fe hobbiterepjáró népszerűségének köszönhetően. A német-amerikai DaimlerChryslernek 10,5 százalékos tulajdona van a Hyundaiban, amely egyébként a dél-koreai autópiacon 49 százalékos részesedéssel rendelkezik. Az idén az exportot 10 százalékkal, 937 ezer autóra szeretnék emelni, és a nyereség további növekedésére számítanak. Az év mindenesetre jól indult: januárban éves összehasonlításban 22 százalékkal emelkedett az értékesítés az Egyesült Államokban, ahol már az autópiac 2,4 százalékát mondhatja magáénak, szemben az egy évvel korábbi 1,9 százalékkal.
A Hyundai India után, ahol már a második legnagyobb autógyártó a Maruti mögött, most Kínában akar terjeszkedni. A cég - mint a Reuters jelentette - szándéklevelet írt alá a Beijing Automotive Industry Holding Co.-val egy 250 millió dolláros beruházásról. A Peking közelében épülő üzemben évi 200 ezer autót fognak gyártani. A Hyundai tárgyalásokat folytat egy csehországi autógyár építéséről, és gyártóüzemet tervez az Egyesült Államokban is.
B. T. J.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet