BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordnyereség a Hondánál

2002. február 5. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rekordszintű profitot ért el a Honda Motor Co. a decemberrel zárult üzleti negyedévben. A konszolidált üzemi nyereség éves összehasonlításban 61 százalékkal, 154,78 milliárd jenre (1,17 milliárd dollár) nőtt, a nettó profit 74 százalékos növekedéssel, 82,26 milliárdot ért el. A második legjelentősebb japán autógyártó ezzel a legnagyobb profitnövekedést könyvelte el a hazai vállalatok közül - jelentette a Reuters. Az árbevétel 11 százalékkal gyarapodva, 1756 milliárd jenre (13,28 milliárd dollár) emelkedett.
A Honda a jen gyengeségének is köszönheti a rendkívüli eredményeket. A jen árfolyama a tárgyidőszakban a dollárhoz képest átlagosan 16 jennel, 124 jenre gyengült, s ez 38,5 milliárd jennel növelte meg az üzemi nyereséget. (A Honda szakértők szerint üzemi eredményének 80-90 százalékát az Egyesült Államokban éri el.) A cég az észak-amerikai piacon - elsősorban az Accord és az Odyssey modellnek köszönhetően - 14,2 százalékkal, 290 ezerre növelte az eladott autók számát noha nem adott a vásárlóknak rendkívüli árengedményeket. Japánban az előző évinél 8,8 százalékkal több, 210 ezer járművet forgalmaztak, amiben az új miniautó, a Fit játszott meghatározó szerepet - írta a Dow Jones.
(NAPI)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet