A Sony Corp. az üzleti év harmadik negyedévében 7,4 százalékkal, 2,287 ezer milliárd jenre (1 dollár=134,70 jen) növelte árbevételét az egy évvel korábbi 2,13 ezer milliárdról, üzemi nyeresége 144,78-ról 158,61 milliárdra emelkedett, nettó eredménye azonban a 2000. decemberi 74,77 milliárdról 64,02 milliárdra csökkent - bár ez is kedvezőbb az elemzők által vártnál. Az eredmény alakulásában meghatározó szerepe volt a PlayStation 2 játékkonzolnak, amelyből a Bloomberg jelentése szerint egyedül decemberben 5,42 millió darabot adtak el, csaknem kétszer annyit, mint tavaly. A játékgyártó üzletág üzemi nyeresége ennek köszönhetően 66,4 milliárd jenre emelkedett az egy évvel korábbi 13,9 milliárd jen veszteségről, árbevétele pedig 63 százalékkal, 383,2 milliárd jenre nőtt. A konszolidált árbevétel mintegy 70 százalékát adó elektronikai részleg - nem utolsósorban a jen gyengülésének következtében - 70,6 milliárd jen üzemi nyereséget ért el az előző negyedévi 24,9 milliárdos veszteség után. Ugyancsak javított üzemi eredményén a társaság zenei kiadóvállalata, a pénzügyi szolgáltatási szektor árbevétele pedig 6,6 százalékkal, 127 milliárd jenre ment fel, bár ugyanakkor üzemi nyeresége jelentősen csökkent.
A Sony az eredmények közzétételével egy időben 120 milliárdról 130 milliárd jenre emelte a márciussal záruló üzleti év egészére vonatkozó üzeminyereség-előrejelzését - bár ez is 42 százalékkal elmarad a tavalyitól. A cég továbbra is 10 milliárd jen nettó nyereséget vár, azaz 40 százalékkal kevesebbet, mint tavaly, de a korábbinál 500 milliárddal nagyobb, 7,55 ezer milliárd jen árbevételre számít. A piacok kedvezően fogadták a bejelentést, a Sony-papírok árfolyama 2 százalékkal, 6200 jenre emelkedett.
B. T. J.
