A Siemens AG, a legnagyobb német elektronikai és villamosgép-ipari konszern az elemzői várakozásokat meghaladó eredményt ért el a 2002-es pénzügyi év decemberrel zárult első negyedében. Az előző negyedévi 1,1 milliárd euró veszteség után a nettó nyereség 538 millió euró volt. Egy évvel korábban 1 milliárd euró volt a nyereség. Az árbevétel az egy évvel korábbi 19,1 milliárdról 20,5 milliárd euróra emelkedett, a rendelésállomány 22,3 milliárdról 24,9 milliárdra nőtt. A csoport, amely tavaly bejelentette, hogy 20 ezer fővel csökkenti alkalmazotti létszámát, most közölte: várhatóan további leépítéseket hajt végre hálózati berendezéseket gyártó részlegeiben.
(NAPI)
