A Vodafone Group Plc, a világ legnagyobb mobilszolgáltatója tegnap bejelentette, hogy előfizetőinek száma meghaladta a mérföldkövet jelentő százmilliót. A Reuters ugyanakkor arra emlékeztetett, hogy lassul a növekedés üteme: korábban az előfizetők száma éveken át 50 százalékkal nőtt, de a 2001. szeptember 30-ával végződött fél évben 15 százalékra, december 31-ig pedig 5 százalékra lassult az ütem. Christopher Gent, a Vodafone vezérigazgatója ennek ellenére pozitívan értékelte az eredményt, amely meghaladta az elemzői várakozásokat. A szakértők egyetértenek abban, hogy a mobilszolgáltatók elsődleges célja már nem az előfizetők számának emelése, hanem az egy előfizetőre jutó bevétel növelése, amiben a Vodafone-nál különösen nagy szerepet játszott a szöveges üzenetek rendkívül népszerűvé válása.
(NAPI)
