A legnagyobb német hipermarketlánc, a Metro AG kitűnő eredménnyel zárta a 2001-es évet, de kitűzött célját nem sikerült elérnie. Az árbevétel 5,5 százalékkal, 49,5 milliárd euróra emelkedett, vagyis a növekedés elmarad a cég által várt 6-7 százaléktól. Az egy évvel korábbi 42,2 százalék után tavaly a teljes forgalom 44 százalékát a Németországon kívüli értékesítés adta, ami 11 százalékkal, 22 milliárd euróra nőtt. A cég vezetése a Bloomberg szerint 50 százalék fölé akarja emelni a külföldi üzletek részesedését, hogy ellensúlyozza a német piacon tapasztalható lassulást. A konszern, amely 22 országban 2100 üzlettel rendelkezik, tavaly 72 új áruházat nyitott világszerte, elsősorban Kelet-Európában és Ázsiában. A negyedik negyedévben a forgalom 7,1 százalékkal nőtt éves összehasonlításban, az egy részvényre jutó éves nyereség pedig legalább 10-zel. A hírek nyomán a Metro részvényeinek árfolyama, ami az elmúlt hat hónapban 4,8 százalékot süllyedt, 1,3 százalékkal, 42,16 euróra emelkedett.
(NAPI)
