BUX 139032.34 1,02 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Terven felüli elbocsátások a Chryslernél

2001. július 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A DaimlerChrysler AG (DC) bejelentette, hogy az észak-amerikai Freightliner haszongépjármű-gyártó cégénél dolgozók közel 7 százalékát elbocsátja. A négy észak-amerikai üzemben összesen 1120 főt érintő - a már megkezdett átalakítási tervben előirányzottakon felüli - leépítés okaként a cég szóvivője a továbbra is pangó piaci keresletet nevezte meg. A DC haszonjármű-üzletága az első negyedévben elsősorban a Freightliner gyengélkedése következtében 138 millió euró (117,4 millió dollár) üzemi veszteséget volt kénytelen elkönyvelni, szemben az egy évvel korábbi 258 milliós profittal. A DC jelenleg közel félúton van a tavaly megkezdett, mintegy 4 milliárd dollár rendkívüli kiadással járó átalakítási program végrehajtásában, amely összesen 26 ezer alkalmazott elbocsátását írja elő. A DaimlerChrysler jelenleg veszteséges amerikai személygépkocsi-gyártó érdekeltsége jövőre már ismét nyereségesen fog működni, 2003-ban pedig várhatóan 2 milliárd eurót meghaladó üzemi nyereséget fog produkálni - jelentette ki a Die Welt napilapnak nyilatkozva Dieter Zetsche, a Chrysler vezetője.
(NAPI)

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet