BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Ford részleges kárpótlást vár a Firestone-tól

Újabb fordulóhoz érkezett a Ford és a Firestone közötti vita az Explorer modellek, illetve a gyárilag rájuk szerelt gumiabroncsok megbízhatóságáról. Az amerikai autókonszern az újabb vizsgálati eredményekre hivatkozva részben meg kívánja téríttetni beszállítójával az általa kezdeményezett rendkívüli gumicsere-akció közel 3 milliárd dolláros költségét.

2001. június 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Újabb fordulatot vett a Ford Motor Co. és a Firestone Inc. közötti vita a Ford Explorer modellek sorozatos baleseteinek okát illetően. Jacques Nasser, a Ford vezérigazgatója bejelentette, hogy a 13 millió gumiabroncs cseréjére irányuló, múlt hónapban elrendelt akció mintegy 3 milliárd dolláros költségének egy részét a Firestone-nal kívánják megtéríttetni. A Ford azzal vádolja a Firestone-t, hogy az Explorer modellekre gyárilag szerelt ATX Wilderness típusú gumiabroncsok gyártásában hibák mutatkoztak.
John Lampe, a japán Bridgestone-csoporthoz tartozó Firestone elnök-vezérigazgatója viszont úgy látja, hogy a Ford a hibás, mivel az Explorer sport-haszonjárművek (SUV) tervezési hiányosságok miatt a hasonló karakterű SUV-knél jóval hajlamosabbak a borulásra. A Ford elnöke, William Clay Ford Jr. - akinek édesanyja egyébként a cégalapító Harvey Firestone unokája - közölte: a törvényhozás energiaügyi és kereskedelmi bizottsága előtti holnapi meghallgatáson az Explorer modellek biztonságáról elegendő bizonyítékot fognak felsorakoztatni. A Ford tervei szerint még ez évben lezárul a gumicsereprogram.
G. S.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet