BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új modelleket fejleszt ki a FIAT

A FIAT Auto 19 új modellel rukkol ki a következő öt év során, ezek kifejlesztésére 14 milliárd eurót fordít. Az eladási volumen a tervek szerint a tavalyi 2,5 millióról 2008-ig 4 millióra emelkedik.

2001. június 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A FIAT Auto 2005-ig bezárólag 14 milliárd eurónyi beruházási költség eredményeként 19 új modellt dob piacra - jelentette be Roberto Testore, az olasz FIAT S.p.A. ipari csoport árbevételének közel felét realizáló autóipari cég elnök-vezérigazgatója. A fenti összegből a General Motors Corp. (GM) konszernnel közösen létrehozandó meghajtáslánc-gyártó üzemre 4,5 milliárd eurót fektetnek be. A vezető olasz járműipari cég tervei szerint a globális eladási volumen a tavalyi 2,5 millióról 2003-ra 3 millióra, 2008-ra pedig 4 millióra emelkedik. Ebből a Lanciák várhatóan 300 ezer, az Alfa Romeók pedig 500 ezer darabot tesznek majd ki, míg az oroszlánrészt továbbra is a FIAT modellek képviselik.
Az októberben piacra kerülő új kompakt autó, a Bravo/Brava párost felváltó Stilo a gyár reményei szerint referenciamodellé válik e piaci szegmensben. Az olasz autógyár tevékenysége az elemzők megítélése szerint valóban frissítésre szorul: az első negyedévet a cég 16 millió euró üzemi veszteséggel zárta, mivel az európai és az argentin kereslet visszaesésének hatását csak részben kompenzálta a GM-együttműködésből nyert szinergia.
Testore kijelentette, hogy a GM-mel eddig kialakított, illetve a középtávon tervezett együttműködés nem fog túllépni a közös meghajtáslánc-, valamint platformgyártáson; azonos modellek gyártásáról nincs szó, a piacon a jövőben is egymás vetélytársaiként fognak megjelenni. A FIAT továbbra is meg kívánja őrizni piaci vezető szerepét a kisautók kategóriájában, de a többi osztályában is növelni kívánja jelenlétét. Az elnök megerősítette, hogy Argentínában a veszteségek ellenére sem kívánják bezárni gyárukat, mivel annak a térségen belül stratégiai szerepet szánnak.
G. S.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet