BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Cesky Telecom megvenné az EuroTel egészét

2001. június 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Cesky Telecom cseh távközlési vállalat tegnap megerősítette, hogy tárgyalásokat folytat az 51 százalékos tulajdonában lévő EuroTel mobilszolgáltató többi tulajdonosával, az amerikai Verison Communications és az AT&T cégekkel 49 százalékos együttes tulajdonhányaduknak megvételéről, ám cáfolta a Mladá Fronta Dnes értesülését, hogy az üzletet még a Telecom pénteki közgyűlése előtt nyélbe ütik. A lap úgy tudja, hogy a Telecom 1 milliárd dollárt hajlandó fizetni a részvénycsomagért, de a két cég 2 milliárdra tart igényt. Az Eurotel a 46 százalékos lefedettségű cseh mobilpiac 53 százalékát ellenőrzi.
(NAPI)

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet