A Cesky Telecom cseh távközlési vállalat tegnap megerősítette, hogy tárgyalásokat folytat az 51 százalékos tulajdonában lévő EuroTel mobilszolgáltató többi tulajdonosával, az amerikai Verison Communications és az AT&T cégekkel 49 százalékos együttes tulajdonhányaduknak megvételéről, ám cáfolta a Mladá Fronta Dnes értesülését, hogy az üzletet még a Telecom pénteki közgyűlése előtt nyélbe ütik. A lap úgy tudja, hogy a Telecom 1 milliárd dollárt hajlandó fizetni a részvénycsomagért, de a két cég 2 milliárdra tart igényt. Az Eurotel a 46 százalékos lefedettségű cseh mobilpiac 53 százalékát ellenőrzi.
(NAPI)
