BUX 138403.54 0,57 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Romlott a Telekom Austria eredménye

2001. május 30. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Telekom Austria AG nettó nyeresége az év első negyedében 10,3 millió euróra esett az egy évvel korábbi 14 millióról. A legnagyobb osztrák távközlési vállalat 9,5 millió euró üzemi veszteséget volt kénytelen elkönyvelni a tavalyi első negyedévben elért 16,2 millió euró üzemi nyereség után. Az EBITDA nyereség 210 millió euróra csökkent a tavalyi 211,8 millióról.
Az árbevétel 945,9 millióról 967,4 millió euróra emelkedett, ezen belül a vezetékes szolgáltatásban 6,3 százalékkal, 638,8 millióra csökkent az árbevétel. A legsikeresebb üzletág a mobilszolgáltatás volt: a Mobilkom Austria árbevétele 21,5 százalékkal, 411,9 millió euróra emelkedett, az EBITDA-nyereség pedig 32,8 százalékkal, 159 millió euróra nőtt - jelentette a Dow Jones.
(NAPI)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet