BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét nyereséges az NTT

2001. május 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nippon Telegraph and Telephone Corp. (NTT) japán távközlési vállalat, amely árbevételét tekintve világelső a szektorban, az előző évi veszteség után nyereséggel zárta a március 31-én véget ért üzleti évet, elsősorban mobilcége, a DoCoMo jóvoltából. A konszolidált nettó nyereség az előző évi 67,81 milliárd jen veszteség után 464,07 milliárd jen (3,76 milliárd dollár) volt, miközben az árbevétel 9,5 százalékkal, 11 410 milliárd jenre nőtt.
A DoCoMo rekordösszegű, 365,5 milliárd jen nettó nyereséget ért el (NAPI Gazdaság, 2001. május 10., 7. oldal). Bár a mobilszolgáltató és a vezetékes telefontársaság forgalma nagyjából azonos, a jóval nyereségesebb mobilcég - amely a japán piac 60 százalékát ellenőrzi - a csoport üzemi eredményének 87 százalékát adja.
Az NTT mindazonáltal a jelenlegi üzleti évben ismét az eredmény drámai romlására számít: a nyereség 72 százalékos zuhanását valószínűsítik 12 100 milliárd jenre emelkedő árbevétel mellett. Ennek oka elsősorban a helyi hívásoknál élesedő árverseny és a cég sikertelen befektetései. A tavaly szeptemberben 5,5 milliárd dollárért megvett Verio Inc. amerikai internetes cég tavaly 777 millió dolláros veszteséget szenvedett el, ami idén várhatóan 1,29 milliárdra nő. A japán távközlési cég költségeinek csökkentése érdekében 215 ezer alkalmazottjából 8500-at korkedvezménnyel nyugdíjaz, 30 ezret pedig áthelyez a veszteséges vállalataitól.
(NAPI)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet